* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Milletlerin geleceği çocuklarının geleceğidir. İnsanlarımızın bağımlılıklara karşı korunması ölümlerden ve bunalımlardan ve ailelerin yıkılmaktan korunması anlamına gelir. Yeşilay Cemiyeti bunu sağlamak için çalışmayı kendine ülkü edinmiştir. Onun önemi buradadır. Bunun için bütün kurum ve kuruluşların Yeşilay’ı desteklemesi aile varlığımızın dolayısıyla Devletimizin ve Milletimizin geleceğinin teminat altına alınmasındaki görevlerin yapılmasını desteklemesi demektir” dedi.

“01-07 Mart Yeşilay Haftası” dolayısıyla Kırklareli merkez ilçede “Yeşilay Gençlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

05 Mart 2019 Salı günü saat 11.00’de düzenlenen yürüyüşe; Yeşilay Kırklareli Şube Müdürü Öğr. Gör. Vedat Açar, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, Başkan Yardımcısı Serkan Keser ile okul öğrencileri ve duyarlı Kırklareli halkı katıldı.

Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda başlayan yürüyüş Hasan Paşa Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Karaumur Caddesi üzerinden Kültür Anıt Park’ta Yeşilay Kırklareli Şube Müdürü Öğr. Gör. Vedat Açar’ın yaptığı konuşma ile sona erdi.

Türk Kızılay Kırklareli Şubesi’de açtığı stantta başta öğrenciler olmak üzere yürüyüşe katılanlara çeşitli ikramlarda bulundu.

KTSO Başkanı Soner Ilık Yeşilay Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında; “Milletlerin geleceği çocuklarının geleceğidir. Bir millet çocuklarını ne kadar mükemmel eğitir ve onların sağlığını ne kadar iyi koruyabilirse geleceğine o kadar güvenle bakabilir. Sigara, alkol ve uyuşturucu yüzünden yılda yüzbinlerce insanımız ölmekte bu ölümler ve ayrıca alkol, uyuşturucu ve kumarın getirdiği bunalımlar yüzünden binlerce aile yıkılmaktadır. Yıkılan ailelerin çocukları korunmaya muhtaç ve bunların bir kısmı sokaktan gelen tehlikelere maruz kalmaktadır.


İnsanlarımızın bağımlılıklara karşı korunması ölümlerden ve bunalımlardan ve ailelerin yıkılmaktan korunması anlamına gelir. Yeşilay Cemiyeti bunu sağlamak için çalışmayı kendine ülkü edinmiştir. Onun önemi buradadır. Bunun için bütün kurum ve kuruluşların Yeşilay’ı desteklemesi aile varlığımızın dolayısıyla Devletimizin ve Milletimizin geleceğinin teminat altına alınmasındaki görevlerin yapılmasını desteklemesi demektir” dedi.