* “Vergi Haftası” dolayısıyla Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy’u ziyaret eden Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan “Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin bir şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması ödenen vergiler ile sağlanmaktadır” dedi.

25 Şubat-03 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan “Vergi Haftası” kapsamında 28 Şubat 2019 Perşembe günü saat 11.00’de Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanlığı tarafından Kırklareli Defterdarlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarette; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Meclis Başkan Yardımcısı Halit Sucuoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Bıyıklı, İbrahim Akar ile Meclis Üyesi Alper Kalender yer aldı.

Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, Defterdar Yardımcısı Günay Polat, Vergi Dairesi Müdürü Birol Güçkan, Muhasebe Müdürü Mustafa Sarıçiçek, Personel Müdürü Muammer Akgül, Muhakemat Müdürü Nilgün Ülgen ve Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya tarafından misafir edilen Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve beraberindekiler Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy’un nezdinde tüm çalışanlarının “Vergi Haftası”nı kutlayarak çiçek takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Defterdar Durusoy, Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlandığını kaydetti.

Başkan Özsan’da yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olan vergi, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır. Kamu hizmetlerinin, seri ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri çok büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımız kazandıklarının bir kısmını vergi olarak devlete ödemelidir. Bu ödemeler sayesinde vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde artacaktır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Daha adaletli bir paylaşım sağlanarak, daha adil bir vergi sistemi ortaya çıkarılmalı.

 Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bizlere geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız.

Köklü bir Vergi Bilinci’nin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır. Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda Vergi Bilinci’nin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdarlık bünyesinde görev yapan tam personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, tüm vergi mükelleflerimize bol kazançlar dileriz.”