04-07 Nisan 2019 tarihleri arasında, Antalya’da Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde “3. Hestourex Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı” düzenlenecek.

Antalya Valiliği tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ülkemiz ve şehrimizin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel birikiminin yanı sıra sağlık ve spor başta olmak üzere alternatif turizm alanlarında çeşitliliğin sağlanması, nitelikli turist sayılarının ve turizm gelirlerinin artırılması, Ülkemiz turizminin 12 aya yayılması sürdürülebilir ve katma değeri yüksek turizm hareketleri oluşturmak amaçlan ile Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Hestourex Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı’nın 3.’sü Antalya’da yapılacaktır.

Alternatif Turizm alanında Ülkemizin Uluslararası Marka Fuarı olma amacıyla yola çıkan Hestourex ilk yılında, ulaşım ve konaklama masraflan Hestourex tarafından karşılanan 150 Ülkeden 4030 kişilik yabancı alım heyetine; ikinci yılında 165 ülkeden 5.017 kişilik yabancı alım heyeti ile Ülkemizin turizm potansiyelini tanıtan 230 firma ve kurumdan 494 yöneticiye ev sahipliği yapmış, toplamda 50.387 ikili iş görüşmesi ile 20 milyar TL değerinde iş potansiyeli yaratan anlaşmalar yapılmasına katkı sağlamıştır.

Hestourex sağlık, spor ve alternatif turizm alanında tüm dünyaca bilinen bir marka haline gelmiş, Türkiye’mizin tanıtımında büyük rol oynamıştır. 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve başta Dışişleri Bakanlığı ile ilgili Bakanlıkların destek ve katkılarıyla 04-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.”