* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Soner Ilık; “Vergi, ülkelerin büyüyüp gelişmesine doğrudan etki eden en önemli gelir kaynağıdır. Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin bir şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması ödenen vergiler ile sağlanmaktadır” dedi.

Vergi Bilinci’nin oluşturulması için birçok faaliyetlerin yapılacağı, 25 Şubat-03 Mart tarihleri arasında kutlanan “Vergi Haftası” etkinlikleri kapsamında 25 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 14.30’da Kırklareli Defterdarlığı tarafından Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Soner Ilık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kanber Üzer ile Serkan Keser, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Bıyıklı ve Hüsnü Güngör Akarca tarafında; Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy, Defterdar Yardımcısı Günay Polat, Vergi Dairesi Müdürü Birol Güçkan, Muhasebe Müdürü Mustafa Sarıçiçek, Personel Müdürü Muammer Akgül, Muhakemat Müdürü Nilgün Ülgen ve Gelir Müdür Vekili Rıdvan Kovankaya’yı misafir edildi.

Kırklareli Defterdarı Mehmet Durusoy “Vergi Haftası” dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KTSO) Soner Ilık’a çiçek takdim etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ilık, Türkiye’nin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergiler ile sağlanacağını vurguladı.

Başkan Ilık yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kamu hizmetlerinin, seri ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri çok büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımız kazandıklarının bir kısmını vergi olarak devlete ödemelidir. Bu ödemeler sayesinde vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde artacaktır. Devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olan vergi, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır.

Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bizlere geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız.

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Köklü bir Vergi Bilinci’nin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır.

Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda Vergi Bilinci’nin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdarlık bünyesinde görev yapan tam personelimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik eder, tüm vergi mükelleflerimize bol kazançlar dilerim.”