Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile KTSO Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, KTSO Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Keser Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımı ile düzenlenen “Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

18 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 12.00’de Kırklareli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Valisi Osman Bilgin ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli birer konuşma yaptılar.

“Tarım ve Sektörü Değerlendirme Toplantısı”nda konuşan Bakan Dr. Pakdemirli 41. il ziyaretini gerçekleştirdiğini belirterek, çiftçinin derdiyle dertlendiklerini söyledi. Gelecek yıllarda gıdayı üretmenin teknolojiyi üretmekten daha önemli hale geleceğinin altını çizen Bakan Pakdemirli; “Ben hep konuşmalarımda şunu söylüyorum; dünyayı doyuran ülke, dünyanın lideri olacak. Buradaki en büyük başarı, üreticinin başarısı. Biz sadece destek olmaya çalışıyoruz. Destek bizden, çaba, gayret ve başarı sizden. Biz bu gözlükle bakıyor, bu gözlükle görüyoruz. Küçükbaş hayvan varlığına bakıyorum, tüm sığır varlığında Avrupa Birliği’nde birinci sıradayız. Büyükbaş havyan varlığında da Fransa’dan sonra Avrupa’da ikinci sıradayız. Bazı yapısal problemlerimiz var mı var, arazilerimiz küçük mü küçük. İşletmelerimizde ekonomik üretmekte zorlanıyor muyuz zorlanıyoruz. Bütün bunlara rağmen Türkiye Avrupa’da bu pratiklik sayesinde birinci sıraya yerleşmiş durumda. Biz bakanlığa geldiğimizde, hayvancılıkta aldığımız tedbirle beraber 2022 yılında inşallah Türkiye hem küçükbaşta hem de büyükbaşta hayvan ihraç eder hale gelecek” dedi.

Kırklareli’deki Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) Başkan ve Temsilcileri’nin katıldığı “Tarım ve Sektörü Değerlendirme Toplantısı” soruların sorulması ve bakanlık yetkililerinin cevaplandırması ile sona erdi.