Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, 14 Şubat 2019 Perşembe günü 10.30-17.30 saatleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  Tören Salonu’nda; Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen, kuruluşunun 6. yılında Ombudsmanlığın tarihsel boyutunun, Türkiye ve dünya tec rübelerinin değerlendirildiği “6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu”na katıldı.

“6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü-Bugünü-Yarını Sempozyumu”, Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay 1. Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan, KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın konuşmaları ile başladı. 

Sempozyumun öğleden sonraki oturumlarında TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Eski Bakan Bekir Bozdağ’ın başkanlığında oluşturulan Komisyon Toplantısı’nda, “Kamu Denetçiliği Kurumunun 6 Yıllık Faaliyetleri ve Etkileri, Şikayet Alma ve Karar Verme Süreçleri”, Cemil Çiçek’in başkanlığımda oluşturulan komisyon toplantısında “Ombudsmanlığın Tarihi Kökenleri ve Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Kuruluş Süreci” ve İsmail Kahraman’ın başkanlığında oluşturulan Komisyon Toplantısı’nda “cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Gelecek Hedefleri” konuları anlatıldı. Program değerlendirme ile sona erdi.