Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’ı, Anadolu Ajansı (AA) Kırklareli İl Temsilcileri Özgün Tiran ile Ufuk Ertop ziyarette bulundu.

Başkan Ilık ziyarette Kırklareli’deki ihracat ve ithalat çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek; Kırklareli’nde ihracatın 2018 yılı Aralık ayında 2017 yılının aynı ayına göre %23,3 artarak 17,8 milyon dolar, ithalatın ise %18,5 azalarak 14,6 milyon dolar gerçekleştiğini belirterek Oda Üyelerinin Türkiye Ekonomisi’ne katmadeğer de bulunmaya devam ettiğini söyledi.

Trakya’daki e-ihracat konusuna da değinen Başkan Ilık Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte Trakya’da önemli bir işe imza attıklarını belirterek; “Trakya’daki 26 tane Oda ve Borsa Başkanı’nı bir araya getirerek bir ihracat hamlesi başlattık. Bu işbirliği ile ortak iş yapma kültürünün de nasıl yapıldığını gösterdik” dedi.

31 Ocak – 03 Şubat tarihleri arasında TÜKYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenen Dünyanın 4., Türkiye’nin 1. En Büyük Turizm Fuarı’nda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından oluşturulan Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne Stantlarını gezerek buralarda tanıtımlar yapan firmaların yetkilileri ile görüşüp, bilgi alışverişinde bulunduğunu belirterek, stantlara gösterilen ilgiden son derece memnun kaldığını ifade etti.