* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Trakya’nın en eski yerleşim bölgelerinden olan Kırklareli tarihi varlıklarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de turistlerin ilgisini çekiyor” dedi

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, TÜYAP Fuar Kongre Merkezi’nde 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde düzenlenen, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından tatil rotalarını aynı platformda bir araya getiren “EMITT Turizm Fuarı”na katıldı.

Başkan Soner Ilık, Trakya Kalkınma Ajansı tarafından oluşturulan Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne Stantlarını gezerek buralarda tanıtımlar yapan firmaların yetkilileri ile görüşüp, bilgi alışverişinde bulundu. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık’a Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürü Necmi Asan’da eşlik etti.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, TEK Rumeli Tv’ye de röportaj vererek Kırklareli’nin Turizmi hakkında bilgiler aktardı. Başta Kırklareli olmak üzere Trakya Yöresinin Doğal Ürünlerini tanıttı.

Kırklareli’nin gerek tarihi ve gerekse de doğası ile tam anlamı ile bir Turizm Şehri olduğunu belirten Başkan Ilık, herkesi Kırklareli’yi gezip, görmeye davet ederek; “Türkiye’nin sınır kentleri arasındaki Kırklareli, tanık olduğu her dönemden kalan tarihi eserleriyle ve benzersiz doğal güzellikleriyle gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Kırklareli Trakya’da yer alması nedeniyle çok eski bir yerleşim yeri. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kırklareli’ndeki arkeolojik kalıntılar da görülmeye değer. Kanlıgeçit Höyüğü ve Aşağı Pınar Höyüğü’nü mutlaka görmelisiniz. Kırklareli’nde geziniz sırasında görüp hayran kalacağınız önemli tarihi eserler yer alıyor. Pınarhisar KalesiVize Kalesi, Vize İlçesi’nde bulunan, Küçük Ayasofya Kilisesi, Mağara Manastırı ve Aya Nikola Manastırı Kıyıköy, Hızırbey Külliyesi, Babaeski Köprüsü ve Alpullu Köprüsü bu tarihi eserlerin başında geliyor. Kırklareli özellikle bahar ve yaz aylarında tatilcilerin uğrak noktası olan bazı belde ve ilçelere de ev sahipliği yapıyor. Beğendik KöyüBalkaya Köyüİğneadaİğneada Longozuİğneada LimanköyKıyıköy Kastro Sahili ve Lüleburgaz Kırklareli’nde mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerin başında yeralıyor. Kırklareli’nin popüler turistik noktalarından biri de Dupnisa Mağarası. Yaklaşık 180 milyon yaşındaki Dupnisa Mağarası iki kat ve üç mağaradan oluşuyor. Günübirlik bir geziyle Dupnisa Mağarası’nı gezmenizi öneriyoruz” dedi.