Başkan Ilık; “Değer Kredisi Destek Paketi KOBİ’lerin krediye ulaşma imkânını arttıracak”

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, 13 bankanın katılımı ile uygulamaya geçen KOBİ Değer Kredisi Destek Paketi’nin KOBİ’lerin krediye ulaşma imkânı arttırarak, ekonomiyi canlandıracağını ifade etti.

İstihdam, üretim ve ihracatın KOBİ Değer Kredisi Destek Paketi’nden  olumlu etkileneceğini belirten Başkan Ilık; “Finansman sıkıntısı yaşayan KOBİ’lerimiz için önemli bir müjde olan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan KOBİ Değer Kredisi,  reel sektörümüzde morallerin artmasına sebep olmuştur. Hükümetimizin KOBİ’lerimize sağladığı bu destek sayesinde krediye ulaşma imkânı artacak, ekonomik aktivite canlanacak, istihdam, üretim ve ihracat bundan olumlu etkilenecektir.

İstihdam ve enerjiden sonra hükümetimiz tarafından 13 bankanın katılımı ile uygulanmaya başlanan KOBİ Değer Kredisi Destek Paketi desteğiyle firmalarımızı bu kritik dönemde yalnız bırakmadıklarını gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a ve tüm Bakanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.