Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık “Kırklareli Yatırım Teşvik Bölgesi Kapsamına Alınmalı” başlıklı röportajı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından aylık olarak yayınlanmakta olan Ekonomik Forum Dergisi’nin Aralık sayısında yer aldı.

Aralık sayısının kapağı “Sektörleri 2019’da Neler Bekliyor?” başlığı ile çıkan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ekonomik Forum Dergisi’nin 60., 61., 62., 63. ve 64. sayfalarında “MARKA KENT” ana başlığı altında  “Kırklareli Yatırım Teşvik Bölgesi Kapsamına Alınmalı” başlıklı röportajı yer alan Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık kendisine sorulan; “Kırklareli’nin ticari hayatı hakkında bilgi verebilir misiniz?, Kentin en önemli sorununu öğrenebilir miyiz?, Kırklareli’nin “ Marka Kent” olması için Odanız hangi çalışmaları yürütüyor? ve Cumhuriyet’in 100. Yılı olan 2023 tarihinde nasıl bir kent hayal ediyorsunuz?” şeklindeki soruları cevapladı.

Başkan Ilık verdiği röportajına Kırklareli’nin tohumun toprakla buluştuğu ilk yerleşim yeri oluğunu anlatarak başladı. KOBİ’leri eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile her zaman desteklediklerini belirten Başkan Ilık, Kırklareli Beyaz Peyniri için Coğrafi İşaret Başvurusu’nu gerçekleştirdiklerini ve büyük firmalara ev sahipliği yaptıklarını ifade etti. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kırklareli’nin “Marka Kent” olması için yapılan çalışmaları anlattı. 2023 yılında tüm sektörlerde altyapı yatırımlarını tamamlamış, tarım, hayvancılık, turizm ve sanayisinin gelişiminde ve ürünlerinin markalaşmasında önemli aşamalar kaydetmiş bir kent olmayı hedeflediklerini  kaydetti.