Bu gün İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen tören ile kodlama alanında eğittiğimiz çocuklarımız ve temel bilgisayar eğitimi verdiğimiz kadınlarımıza sertifika ve hediyelerini takdim ettik.

 

Eğitimleri tamamlayan katılımcılarımızın yanı sıra, Valimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanlarımız, Rektör Yardımcımız, Defterdarımız, Borsa Başkanımız ve kamu kurumlarımızın müdürleri ve proje ortaklarımız törenimize katıldılar.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner ILIK yaptığı açılış konuşmasında;

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası olarak teknoloji alanında yaptığımız eğitimlerin ardından düzenlediğimiz bu sertifika programında sizleri aramızda görmek bizim için büyük bir onur.

Nisan ayından bu yana Oda olarak yeni bir döneme girdik. İlimizin kalkınmasında öncü kuruluş olma vizyonumuz ve yeni dönem hedeflerimiz ile Kırklareli’nin kalkınmasına katkı sağlayacak yenilikçi çalışmaları üretmeye devam ediyoruz.

Üyelerimize etkin hizmet verme görevimizin yanı sıra Kırklareli halkına karşı olan sorumluluğumuzun da farkındayız. Kırklareli halkının gelişimini destekleyecek eğitim programları uygulama hedefimiz doğrultusunda Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Habitat Derneği ile bir iş birliği protokolü imzaladık.

Protokolümüz ile bilgi ve iletişim teknolojileri, finansal okuryazarlık ve girişimcilik konulu projelerin eğitim ve aktivitelerini ilimizde uygulamayı hedefledik.

Haziran ayının sonunda imzaladığımız protokolün ardından hızlıca kolları sıvadık. Kadın için Teknoloji Projesi kapsamında kadınlara yönelik bilgisayar ve internet okuryazarlığı, e devlet kullanımı, internet güvenliği ve mobil cihaz kullanımı ve Yarını Kodlayanlar Projesi kapsamında da çocuklarımıza yönelik kodlama eğitimlerimizi tamamladık.

Kentimizin kalkınması, insanımızın gelişimine ve çağı yakalamasına bağlı. Eğitimlerle hedefimiz insanımızın bilgiye erişimini kolaylaştırmak, teknolojiyi sadece tüketen değil üreten bireyler olmalarını desteklemek ve girişimcilik konusunda kapasitelerini geliştirerek kendi işlerini kurmalarını yardımcı olmak. Yaz döneminde yaptığımız bu eğitimleri bir başlangıç olarak görüyoruz. Eylül ayıyla birlikte farklı hedef kitlelere yönelik eğitimlerimize ve programlarımıza hız vereceğiz. Bu programları hayata geçirirken tüm paydaşlarımızın desteğini bekliyoruz.

İlk eğitimlerimizi uygularken desteklerini esirgemeyen;

Teknosaya, Habitat Derneği’ne, Vodafone Vakfına, gönüllü eğitmenlerimiz Ezgi Güler ve Buğrahan Namdar’a bize kapılarını açan Pınarhisar ve Kırklareli Halk Eğitim Merkezi yetkililerine ve Kaynarca Ekrem İmamoğlu Halk Kütüphanesi yetkililerine ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum.

Dedi.