Bulgaristan Burgas Endüstri ve Ticaret Odası ile İş birliği Protokolü 5 Ekim 2018 Cuma Günü Burgas’da düzenlenen tören ile imzalandı.

Türkiye Bulgaristan Başkonsolosu, Burgas Vali Yardımcısı iki odanın yönetim kurulu ve meclis üyelerinin katılımı ile imzalan protokol Kırklareli ve Burgas arasında pek çok alanda iş birliklerini geliştirecek.

Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK imzanın ardından yaptığı açıklamada; “Protokol ile Kırklareli ve Burgas arasında ve dolayısıyla Türkiye ve Bulgaristan arasında ticaretin gelişmesi için önemli bir adım attık. Turizm ve gıda sektörü başta olmak üzere pek çok alanda iş birliklerini geliştireceğiz. İlimizdeki girişimciler için yeni pazarlara ulaşmak ve ihracatı arttırmak çok önemli bu gün bunun için önemli bir adım attık. Oda olarak üyelerimizin yeni pazarlara ulaşmasını kolaylaştırmak başlıca görevlerimiz arasında. Ticaretimizin gelişmesi iki ülke arasındaki iyi ilişkilerinde devam etmesine katkı sağlayacak, hem bireyler hem ülkeler kazanacak. İş birliği protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.