Bulgaristan Burgaz Liman İdaresi’nin İğneada Limanına Ziyareti


Bulgaristan’ın Burgaz ilinden tekneyle yola çıkan Burgaz Valisi Cholakow Valcho İvanov, Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe, Burgaz Liman Müdürü Diyan Valkov ile diğer yetkilileri, Odamız Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Belediye Başkanları ve Liman Başkanı karşıladı. Karşılamanın ardından Bulgaristan Heyeti İğneada Limanında yeni faaliyete geçen Deniz Hudut Kapısı’ndaki ilk işlemi gerçekleştirdiler.

Bulgaristan Heyeti ile Turizmin Geliştirilmesine Yönelik İğneada’da Toplantı Yapıldı

Bulgaristan Heyeti ile yapılan toplantıya Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Odamız Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Belediye Başkanları, Liman Başkanı ve yetkililer katıldı. Yapılan toplantıda Burgaz- İğneada Limanları arasında düzenli yolcu/yük taşımacılığı için denizyolu bağlantısı kurulması ile İğneada çevresindeki turizmin geliştirilmesi ve çevrenin korunması amaçlarına hizmet edecek AB Fonlarından yararlanılmak için hazırlanabilecek işbirliği projeleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.

 

Longoz Ormanlarında Çöp Toplama Etkinliği Düzenlendi

“15 Eylül Dünya Temizlik Günü” kapsamında 15 Eylül 2018 Cumartesi günü Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ne bağlı İğneada Beldesi’ndeki Longoz Ormanları’nda Çöp Toplama Etkinliği düzenlendi.


Birtakım görüşmelerde bulunmak üzere deniz yoluyla İğneada Beldesi’ne gelen Bulgaristan’ın Burgaz Valisi Cholakow Valcho İvanov ve Burgaz Liman Müdürü Diyan Valkov ile Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe, Odamız Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer yetkililer, Bircan Vakfı’nın düzenlediği çöp toplama etkinliğine katıldı.