Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Binası Yenileniyor

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki değişim süreci devam ediyor. Nisan ayında yapılan seçimlerin ardından hizmet kalitesinin arttırılması ve kentin kalkınmasına doğrudan katkı sağlayan çalışmaları ortaya koyma vizyonu ile hareket eden Odamız yeni hizmet binasına kavuşuyor.

Bir yıl sonra yeni binamızda hizmet vereceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK “Bir süredir yürüttüğümüz çalışmalar, İstanbul ve Ankara’da yaptığımız görüşmeler meyvelerini verdi. KOTON Firması ve TOBB’dan sağladığımız kaynaklar ile hizmet binamızı yeniliyoruz. Üyelerimize daha iyi hizmet verebileceğimiz, planladığımız yenilikçi çalışmalarımızı kolayca hayata geçirebileceğimiz, kentimize yakışan bir hizmet binası inşa edeceğiz. Mevcut binamızı yıkıp yerine daha iyi bir bina yapacağız. Bir yıl sonra yeni binamızda hizmet vereceğiz“ sözleri ile bu güzel haberi kamuoyu ile paylaştı.

Uzun süredir gündemi meşgul eden Oda binamızın yenilenmesi konusunda sonuca varıldı. Yönetim kurulumuz, mevcut binanın merkezi konumu ve üyelerin kolay ulaşabilmesi avantajını da göz önünde bulundurularak şehir dışında bir yere gitmektense merkezdeki binamızın yenilenmesine karar verdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK; Yeni hizmet binası projemiz bulunuyordu. Projenin merkezi bir yerde olmasına karar verdik. Şehrin dışındaki bir proje bizler için henüz erken. Başka projelerimiz tabi ki olacak ama projemizin merkezde olmasına karar verdik. Bunun için ek kaynak yaratmamız gerekiyordu. Kaynağı nasıl yaratacağımızı düşündük. Merkez konumumuzu kullanmaya karar verdik. Kira geliri ile ek kaynağı bulacağız” dedi.

KOTON Firması Kırklareli’de mağaza açacak.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’na kaynak yarattıklarını da vurgulayan Başkan ILIK; KOTON Firması ile sözlü ve yazılı mutabakata vardıklarını açıkladı.

Mevcut binanın yıkılacağını aktaran ILIK; “Göreve başladığımız Nisan Ayı’ndan beri projelerimizi masaya yatırdık. Kaynağı nasıl yaratacağımızı düşündük.  Hayata geçireceğimiz proje için önce kiracı bulmak için çaba sarf ettik. Kurumsal firmalar ile görüştük. KOTON Firması ile sözlü ve yazılı mutabakata vardık. Proje üzerinde 5 artı 5 yıllığına brüt 40 bin Lira karşılığında bodrum, giriş ve çekme katı kiralamak için anlaşma sağladık. Mevcut bina yıkılıp, Kırklareli’ye yeni bir hizmet binası kazandıracağız” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ankara’da görüştüklerini belirten Başkan Soner Ilık; Kırklareli ile ilgili önemli bir istişare toplantısı yaptıklarını dile getirdi. “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştük. 1 saatlik toplantı gerçekleştirip, burada Kırklareli hakkında istişarede bulunduk. Verimli ve son derece güzel bir toplantı oldu. Bizleri misafir eden Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Resmi yazışmaların ve taleplerin kısa zaman içinde tamamlanacağını ve hafriyat çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

Binanın kentsel dönüşüme gireceğini dile getiren Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK açıklamasında; “Resmi işlem süreci başladı. Belediyeye kat arttırma talebimiz yapıldı. Yaklaşık maliyet 3 Trilyon. Yılbaşına kadar başlayıp, 12 ay içerisinde çalışmalarımız bitireceğiz” dedi.