İlimizde pek çok kişiyi oda üyelerini ilgilendiren ve Torba Yasa ile gündeme gelen İmar Affı ve Vergi Affı konularında bilgilendirme toplantısı Odamızda gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK bilgilendirme öncesinde bir açılış konuşması yaptı.

ILIK, “Geçtiğimiz hafta sonu Çorlu’da yaşanan tren kazası sonucunda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Son günlerde kamuoyunda konuşulmaya çalışılan 7143 sayılı torba yasa kapsamında vergi ve bazı alacaklar ile imar affı gibi başlıklarda yetkisiz kişilerin paylaşımlarından dolayı şehrimizde bilgi kirliliği yaşandığını gördük. Başvuru süresini kaçırmamak ve başta odamız üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı bu toplantıyı tertip etmenin uygun olacağını düşündük. Bu konuda isteğimize olumlu yanıt veren Kırklareli Defterdarlığı, Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yücel ÇELEBİOĞLU ve İnşaat Mühendisi Ali ÖZTÜRK İmar Affı ile ilgili, Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Cemal Sargın Vergi Affı ile ilgili Odamız üyelerine bilgilendirme yaptı.