Yeni Teknolojiler, Girişimcilik ve Finans Eğitimleri Başlıyor

0
1129

İlimiz Kırklareli, hâlihazırdaki büyüme ivmesi ve gelişim potansiyeliyle Trakya yöresinin ve Türkiye’nin iddialı bir kentidir.
Kentimizin sahip olduğu değerleri daha da geliştirmek, ilimizde eksikliği hissedilen konularda ise gerekli çalışmaları başlatarak ilimizin çok yönlü kalkınmasına katkı sağlamayı önemli hedeflerimizden biri olarak belirledik.
Artmakta olan nüfusu, gelişmekte olan kentsel yapısı, yüksek eğitimli insan yapısı, tarımsal ve hayvansal üretimdeki çeşitlilik ve kalitesi, damak çatlatan lezzetleri, eşsiz turizm imkanları, doğal kaynakların bolluğu, aktif sosyal yaşamı, büyüyen üniversitesi, gelişmekte olan sanayisi ve üretimi, stratejik konum avantajı ve kente yapılan yeni kamu yatırımları gibi pek çok değerin, ilimizin sosyo-ekonomik gelişimine yapabileceği katkının farkındayız.
Bu bağlamda Oda olarak üyelerimize daha iyi hizmet vermek, KOBİ lerimizin kapasitesini geliştirmek, ilimizde girişimcilik kültürünü geliştirmek, her yaştan insanımıza yatırım yaparak yenilikçi çalışmları hayata geçirmek, başta üniversite ve sanayi iş birlikleri olmak üzere tüm paydaşlarımızla ortak çalışma imkanlarını oluşturmak zorundayız.
Bu sürecin en önemli parçası olarak teknolojik dönüşümde çağı yakalayacak çalışmaları hayata geçirmek olarak görüyoruz.
Kentimizin gelişim sürecine katkı sağlayacak yenilikçi projelerimizi kamuoyunun dikkatine sunarız.

Kırklareli’nde Gençler, Kadınlar ve Çocuklar İçin Yeni Teknolojiler, Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Başlıyor

Türkiye çapında yürütülmekte olan Yeni Nesil Gelecek, İnternetle Hayat Kolay, Kadın için Teknoloji, Paramı Yönetebiliyorum, Geleceğini Tasarla, Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor, Yarını Kodlayanlar ve Kontrol Bende projelerinin eğitimleri Kırklareli’nde uygulanmaya başlanacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek eğitim ve etkinliklerle kadınlar, gençler ve çocukların yeni teknolojileri yakından tanımaları, girişimcilik algı ve bilgilerini geliştirilmesi ve finansal yönetim konularında kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir süredir yürütmekte olduğu çalışmalar sonucunda Perşembe günü önemli bir protokol imzalandı. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye’nin önde gelen kalkınma organizasyonlarından olan Habitat Derneği arasından üçlü işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında finansal okuryazarlık, girişimcilik ve yeni teknolojileri odağında birçok eğitim ilimizde uygulanmaya başlanacak.

Kadın ve genç girişimciler kurullarının da katkısıyla gerçekleşecek eğitimlerde eğitmen ve içerik konularında Habitat Derneği sorumluluk alıyor. Kırklareli Ticaret Odası eğitimlerin yaygınlaştırılması ve organizasyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise mekânsal destekler verecek.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner ILIK yaptığı açıklamada, iş birliği teklifine olumlu yanıt veren ve protokolün tarafın olan Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ve TOBBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’a teşekkür etti. ILIK; “Kırklareli’ne bu eğitimleri kazandırmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim. Teknoloji, girişimcilik ve finansal okuryazarlık Dünyada ve ülkemizde çok önemli ve gelişmekte olan konular. Gençlerimizi, kadınlarımızı ve çocuklarımızı çağın gereklilikleri olan bu eğitimlerle buluşturmak ve onların gelişimine katkı sağlamak ilimizin gelişimine katkı sağlamaktır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım protokolün taraflarına teşekkürlerini sunarken; “ülkemizin ve ilimizin rekabet gücünü arttırmak için toplumun tüm kesimlerini eğitmeliyiz. Teknoloji üreten, yeni fikirleri geliştiren ve uygulayan bir il olma yolunda önemli bir adım attığımızı düşünüyorum dedi.

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ;

“Soner ILIK TOBB Genç Girişimciler Kurulunda beraberce önemli işlere imza attığımız değerli bir arkadaşım. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim. Kırklareli’nde düzenleyeceğimiz programlar ile çok güzel işleri ortaya çıkaracağımızda şüphem yok”

dedi.

Gelişen Kent Kırklareli