Kırklareli’nde Üretilen Dev Ciğer Tavası Guinness Rekorlar Kitabında!

0
3509

Kaliteli tarımsal ve hayvansal üretimi ve gelişmekte olan sanayisiyle Kırklareli önemli bir üretim merkezidir.
Büyük ve küçükbaş hayvancılık, balıkçılık, yumurta, et ve süt ürünleri, ayçiçeği, buğday, çeltik, mısır ve bağcılık gibi tarımsal üretimin yanı sıra gıda, tekstil, plastik, ambalaj, metal işleme, döküm, çimento, cam gibi sanayi sektörlerinde Türkiye’nin önde gelen firmaları Kırklareli’nde üretim yapıyor.
Tüm bu alanlarda ilimizin üretim kapasitesini ve kalitesini arttırmak, ilimize yeni yatırımların yapılmasını sağlamak ve halkımızın istihdamını arttıracak çalışmaları yürütmek önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.
Tarımsal üretimin kalitesini arttırmak ve birim alandan daha fazla verim alacak yenilikleri hayata geçirmek, kooperatifçilik, yenilikçi pazarlama yaklaşımları gibi çalışmalarla üreticimizin gelirini artıracak çalışmaları,
Et ve süt ürünleri başta olmak üzere ilimize değer katan tüm yerel değerlerimizin marka değerini ve bilinirliğini arttıracak çalışmaları,
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesinin ve kentimizin kapasitesini geliştirecek, üretim yapan firmaların, pazarlama ve ihracat gibi konularda hayatlarını kolaylaştıracak girişimleri ortaya koymak, mesleki yeterlilik standartları doğrultusunda çalışanların kapasitelerini geliştirerek kalifiye eleman yetiştirilmesine katkı sağlayacak çalışmaları,
hayata geçirmek zorundayız.
Kentimizin üretim kapasitesini geliştirecek çalışmalarımızı kamuoyunun dikkatine sunarız.

Guinness Rekorlar kitabına girmesi hedeflenen Dünya’nın en büyük tavası Ersan Makina firması tarafında Kırklareli’nde üretildi.

Edirne Belediyesi tarafından, Edirne 8. Bando ve Ciğer Festivali kapsamında 2 ton ciğer pişirilmesi amacıyla Kırklareli firması Ersan Makina yaptırılan 7 m 4 cm çapında, 80 cm derinliğinde ve 2 ton kapasiteye sahip.

Üretimi tamamlanan tavayı görmek ve tebriklerini sunmak üzere Oda yöneticilerimiz Ersan Makinayı ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK Dünya’nın en büyük tavasını üreten firmanın Kırklareli’nde olmasında ötürü gurur duyduğunu dile getirdi.

Gelişen Kent Kırklareli