Demirköy Çilek Festivali Güzel Anılar Bırakarak Gerçekleştirildi

0
4369

Her yaştan insanın sokaklarında huzur ve güven içerisinde dolaşabildiği, köy, ilçe ve kent merkezleriyle genç, yaşlı, kadın, erkek herkese hitap edebilen ve her geçen gün gelişen sosyal imkanları, yeme içme eğlence ve alışveriş alanları, 30.000 yaklaşan üniversite öğrencisi sayısı, türlü festival ve etkinler ile yaşan bir kenttir Kırklareli.

Bir şehrin sosyal gelişimine katkı sağlayan en büyük etkenlerden birisi kentin ticari canlılığıdır. Şehrin ticari dinamikleri geliştikçe halkının yaşam standartları gelişir ve refahı artar. Kentimizin ticaretini arttırmak ve dolayısıyla aktif sosyal yaşamın gelişimine katkı sağlamak önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Yaklaşık 360.000 i bulan il nüfusumuzun %70 i ilçe merkezlerinde yaşıyor. 2014 yılı verilerine göre gayri safi yurtiçi hasılası 9.535.339.243 liradır. Hizmet sektörünün gayri safi yurt içi hasılaya katkı oranı %42 dir. Üretim ve sosyal imkanların gelişmesi beraberinde daha da aktifleşecek sosyal yaşamı getirecektir.

Kent halkının, il çapında hareketliliğini destekleyecek, alışveriş, eğlence gibi imkanların arttırılması, yenilikçi sosyal faaliyetler ve kampanyalarla aktif yaşamın bir parçası olması için çalışmaları hayata geçirmek durumundayız. İstanbul, Bulgaristan ve Yunanistan başta olmak üzere iç ve dış ziyaretçi sayımızı arttıracak çalışmaları hayata geçireceğiz.

Kentin sosyal yaşamına katkı sağlayacak çalışmalarımızı kamuoyunun dikkatine sunarız.

Demirköy ilçemizin önemli değerlerinden biri olan Demirköy çileğinin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen Çilek Festivalinin bu yıl 36. düzenlenendi.

Festival kapsamında gün boyu düzenlenen çeşitli etkinliklerin ardından gece konser ve dans gösterileri düzenlendi.

Program kapsamında oluşturulan jüri çilek üreticilerinin göz nuru ürünlerini değerlendirdi. Çilek yarışmasında birincilik 274 puan alan Mithat Çakır’ın çileklerine gitti.

Festivale hem ilçeden hem de ilçe dışından yoğun katılım oldu.

22-Haziran-2018 Cuma günü düzenlenen Çilek Festivalinde 🍓 🍓 🍓 Çilek yarışmasında dereceye girenler;
1-Mithat ÇAKIR 274 Puan
2-Emine PATAN 268 Puan
3-Abdullah AYKUT 264 Puan
4-Salih AYKUT 244 Puan
5-Dilber DOĞAN 240 Puan

Gelişen Kent Kırklareli