Kırklareli’nde Sağlam KOBİ Afetlere Hazırlık Eğitimi Gerçekleştirildi

0
849

İşletme ve KOBİ’lerimizin risklerden korunmaları, iş akışlarının kesilmemesi ve afetlere hazır hale gelebilmeleri konularında farkındalıklarını geliştirmek hedefiyle Sağlam KOBİ Projesi’nin “Afetlere Hazırlık ve İş Sürekliliği Eğitimi” konferansını gerçekleştirdik.

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonunda , 15.00-17.00 saatleri arasında Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi Kale İplik Firması eğitim salonunda yapılan eğitime toplamda 30 firmadan temsilciler katıldı.

Sağlam KOBİ Projesi koordinatörü Rüya Kaya tarafından verilen eğitimde firmalarında deprem, su baskını, yangın vb durumlarda iş akışlarının kesilmemesi için neler yapmaları gerektiği konularına değinildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK KOBİ lerimizin kapasitelerini geliştirecek ve çok yönlü eğitim programlarının devem edeceğini belirtti.

 

  • Sağlam KOBİ Projesi Hakkında;

İnsan kaynaklı ya da doğal sebeplerle ortaya çıkan herhangi bir afete karşı küçük, orta, büyük ölçekli firmaların afete hazırlıklı olmalarını desteklemek amacı ile geliştirilen Sağlam KOBİ projesi, olası tehlikelere karşı çalışanları, ürünleri, verileri ve marka değerini korumaya yönelik adımlar atılmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında, Türkiye’nin hemen her bölgesinde eğitimler ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Bununla beraber web sitesinde yer alan “Afetlere Hazır Bulunmak için 20 Adım”, “Sağlam Kobi misin Kontrol Listesi”, “Afet Hazırlık Araç Seti” gibi uygulamalarla KOBİ’leri afete hazırlamaktadır.

Diğer Haberler