Avrupa’dan Gençlik Liderlerini KTSO’da Ağırladık

0
742

Kırklareli Üniversitesi Doğa Grubu tarafından yapılan girişimcilik konulu Erasmus + projesi kapsamında aralarında Türkiye’den katılımcılarında olduğu İtalya, Yunanistan ve İngiltere’den gelen gençlik liderleri grubunu odamızda ağırladık. 2 gün boyunca girişimcilik ve yeni teknolojiler alanındaki çalışmalarını Odamızda yürüttüler.
Program kapsamında açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanımız Soner ILIK; girişimciliğin sadece bireysel zenginlik sağlayan değil, toplumun gelişimini destekleyen bir kavram olduğuna değindi. Küresel ve yerel düzeyde pek çok toplumsal sorun olduğunu belirten ILIK

girişimcilerin iş fikirlerinin toplumlarımızın gelişmesine katkı sağlayacaktır

dedi.

KTSO’nun genç ve kadın girişimcileri desteklemek için özel çalışmalar yürüteceğini bildirdi.
Program kapsamında Kırklareli Yatırım Destek Ofisi’nden Emre Beji Trakya Kalkınma Ajansı’nın, Kırklareli KOSGEB KOBİ Uzmanı Tuba Yaşar ise KOSGEB’in girişimcilere yönelik destek ve hizmetlerinden bahsetti.
Program kapsamında Net Yapı’dan Yüksel Taşkın, Indisera kurucusu Ertaç Paprat, Makarna, Lütfen kurucusu Tugba Öztermiyeci Bayburtluoglu kendi girişimcilik serüvenlerinden bahsettiler. İş fikirlerini hayata geçirmek isteyen genlere tavsiyelerini verdiler.


İkinci gün ise program sosyal girişimcilik oturumu ile devam etti. Cem Arslan tarafından verilen eğitimde katılımcılar Türkiye ve Dünya’dan sosyal girişimcilik örneklerini irdeleyip kendi çalışmalarını geliştirme fırsatları yakaladılar.

Diğer Haberler